... pro školky, dětské skupiny a jesle

Dignus software

Dignus services s.r.o.
Roháčova 188/37
130 00 Praha 3
(Business centrum Vítkov)

IČ: 05225159
DIČ: CZ05225159
tel: +420 232000801

Novinky

(ESF/MPSV) - Byli jsme u toho.
Dnes proběhla jedna z prvních kontrol dotace na místě v zařízení péče o děti financovaném z výzvy 35/36,
které používá náš systém Dignus. 

Za Dignus jsme se chtěli zaměřit na to, co kontroloři zjišťují.


Více informací jsme napsali na náš Facebook pro snažší sdílení mezi provozovateli.  

 

Ptáme se našich dětských skupin, škol, školek a jeslí. 

Jak jste na tom s GDPR ? 

My jsme připraveni Vám v případě potřeby v rámci Dignus pomoci. Můžete nám napsat... 

GDPR / Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (2016/679/EU) nařízení nabude účinnosti už 25. května 2018, správce i zpracovatele osobních údajů čeká řada úkolů. Je nejvyšší čas, abychom se společně na nové povinnosti a hrozící sankce včas připravili. Nařízení se totiž dotkne řady procesů a dokumentů ve vašem zařízení a v neposlední řadě i informačního systému pro dětské skupiny, jesle, školy a školky Dignus.

Poslední měsíc je pro nás hodně hektický. Instalujeme docházkový systém pro dětské skupiny, jesle a školky Dignus v podstatě každý den. Těší nás zájem nově vznikajících dětských skupin, školek i mikrojeslí. 

I přes to zvládáme instalovat do 3 dnů od podpisu smlouvy. V brzké době zveřejníme další reference, už jsme to dlouho neudělali. 

Mezi včerejší instalace patří například https://www.ssmp.cz/mestskejesle.html se třemi čtečkami a 80 kartičkami. Děkujeme !

a také sledujte náš Facebook !

Dětské skupiny sdružení Prosperita Písek se rozrůstají o pobočky Lety a Protivín. 

Za Dignus děkujeme, že jsme součástí - motto: Prosperita Písek - „S námi budete růst.“ 

Přejeme hodně šťastných dětí a rodičů.

více na našem Facebooku : https://www.facebook.com/dignussw/

 

Dignus se stále rozrůstá. 

Připravujeme pro naše školky, jesle a dětské skupiny řadu nových funkcí. 

Pro dětské skupiny třeba ucelený seznam povinností, včetně vzorových dokumentů.

V Dignus to docházkou nekončí, ale začíná!

Kam s čipovými kartami?

19.01.2017 16:30

Do kapsáře! Ve Voděradech dětem jedna z maminek ušila do šatny kapsář na kartičky docházkového Dignusu

Podívejte se na náš Facebook na fotku !

https://www.facebook.com/dignussw

Konkurenční výhoda je klíč, který nám otevírá dveře k zákazníkům. K novým rodičům a dětem. Je tím, co nás odlišuje od podobně zaměřených firem na trhu. Záměrně píši firem i když se to pro naši činnost úplně nehodí. Můžu tedy zkusit vypsat všechny okolo nás, ty školky, školičky, mateřské školy, hlídací domečky, jesličky a jesle. 

Takže nebudu používat firma ale školka. Všichni kdo využíváte jiného názvu, jiného druhu péče a vzdělávání, prosím berte to, že jsme se na "školce" domluvili, ať to není "firma". 

Pokud je naše školka dostatečně silná, může nám dát v konkurenci rozhodující náskok. V tomto článku si povíme, jak se ke hledání a stanovování vlastní konkurenční výhody postavit, jak ji pomoci. 

Konkurenční výhoda v marketingu je něco, co nabízíme navíc oproti našim konkurentům. Je vlastně nutné mít konkurenční výhodu při provozování školky? Před pár lety by to byla čirá zbytečnost. Dětí bylo mnoho a školek pro změnu málo. 

Situace se ale změnila. V první fázi bylo pro rok 2016 v programu Rozvoj výukových kapacit mateřských škol vybráno k financování přes 60 mateřských škol kdy výše dotace pro jednu státní mš mohla činit až 25 mil. Kč. 

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo další výzvy v Integrovaném regionálním operačním programu. Jednalo se o výzvu č. 14 „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání“ a výzvu č. 15 „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání pro sociálně vyloučené lokality“. Obě výzvy jsou určeny pro zařízení péče o děti do 3 let, dětské skupiny, MŠ a školská zařízení v oblasti předškolního vzdělávání.
 
„Chceme podpořit stavby, stavební úpravy a pořízení vybavení za účelem zajištění dostatečné kapacity kvalitních a cenově dostupných zařízení péče o děti do tří let, dětské skupiny a mateřské školy, ve vazbě na území, kde je prokazatelný nedostatek těchto zařízení vč. velkých měst. Tím pomůžeme uspokojit poptávku po předškolním vzdělání a umožníme lepší zapojení rodičů s dětmi předškolního věku na trhu práce,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Podporované aktivity jsou stavby a stavební práce spojené s výstavbou nové infrastruktury včetně inženýrských sítí, stavební úpravy stávající infrastruktury, nákup budov, pořízení vybavení budov.
 
Pro 14. výzvu na výstavbu, rekonstrukci, pořízení vybavení pro mateřské školky bylo celkově připraveno 1 146 583 728 Kč.
 
Pro 15. výzvu na výstavbu, rekonstrukci, pořízení vybavení pro mateřské školky (pro sociálně vyloučené lokality) bylo celkově připraveno 1 719 875 593 Kč.

Za roky 2015 a 2016 tedy jen z těchto dvou výzev do státních MŠ skoro tři miliardy korun. 

7638 zařízení. To je hodnota, kterou jako počet "školek" uvádí na svých stránkách katalog TopŠkolky

Jsou to ale všechna zařízení, nejen státní školky a jesle. Má cenu výši poskytnuté dotace dělit počtem zařízení ? 

Konkurence v našem odvětví tedy je a hlavně bude. Pokud jste v této fázi dočetli a jste státní školkou, jste na tom oproti soukromým lépe. To ale neznamená, že pro Vás není Dignus přínosem.

Z výše uvedených investic do školek (a to jsou pouze státní školky) je zřejmé, že počet míst ve státních školkách bude i v budoucnu stále narůstat. Vyšší počet dětí = vyšší administrativa. To mi potvrdí všichni ředitelé těch školek, kteří jsou nuceni vykazovat do všech výkaznictví mšmt, žádosti o dotace, investice atd.  Zpět ale ke konkurenci. Je třeba se zamyslet i nad populační křivkou, kdy se rodí stále méně dětí. 

Konkurenční výhoda je pojem popisující atributy, které umožňují organizaci překonat její konkurenci. Tyto atributy mohou zahrnovat vysoce kvalifikovaný personál, geografickou pozici, nebo nové inovativní informační technologie. Jako například Dignus. Ty představují taktéž konkurenční výhodu, ať už jako součást samotné péče o děti a vzdělávání, nebo jako konkurenční pomoc v obchodním procesu, pomoc při vykazování, souhrnná data, reporty. Nejen to. Lepší identifikaci a pochopení zákazníků (rodičů) jejich zvyky, potřeby dětí...

Můžeme říct, že konkurenční výhoda vychází v podstatě z hodnoty, kterou je společnost schopna vytvořit pro své zákazníky. Je ale zapotřebí tyto hodnoty někde "skladovat" někde je uchovávat a pracovat s nimi. Mnoho školek si tuto konkurenční výhodu ještě neuvědomilo. 

Tým Dignus

 

 

Nenabízíme pouze systém Dignus a pak už o nás neuslyšíte. 

Můžeme Vám pomoci i s otázkami okolo provozu zařízení, s vyřízením dotací, monitorovacími zprávami atd. 

 

Elektronický docházkový systém pro děti i pečovatelky sám hlídá případné porušení pravidel a včas Vás na to upozorní!

 

Počty dětí a pečovatelů, docházky dětí i zaměstnanců, klíčová pravidla (děti vs pečovatelé) i exporty všech tabulek včetně loga ESF a vypočítané dle půldnů, kapacit atd. 

 

Našimi zákazníky jsou soukromé i státní mateřské školy či základní školy evidované ve školském rejstříku, lesní školky, žadatelé provozující zařízení péče o děti dle živnostenského zákona – vázaná/volná živnost i provozovatelé dětských skupin evidovaných jako DS u MPSV.

 

Dobám, kdy ve školkách, jeslích nebo v různých dětských skupinách vládla papírová forma evidence docházky dětí, již odzvonilo. V dnešní době využívá management a vedení těchto institucí spíše elektronickou databázi těchto nezbytných informací, souvisejících s bezproblémovým chodem školky nebo jeslí. V tomto případě je revoluční docházkový systém školka od naší společnosti Dignus services s.r.o., naprostou nezbytností.  

V čem spočívají naše výhody?

Naše řešení elektronického informačního systému vychází ze zkušeností přímo z provozu. Systém Dignus vznikl na míru podle každodenních požadavků na evidenci provozu provozovatelů sítě soukromých školek a jeslí, posléze i dalších institucí. Mezi těmito institucemi jsou státní základní školy, lesní školky i různé dětské skupiny s dětmi ve věku od 6 měsíců do 7 let. Docházkový systém školka obsahuje důležité informace, které ulehčí práci jak personálu, tak samotným rodičům. Docházkový systém školka je připraven i na nečekané události, které zejména ve spojitosti s dětmi nejsou ničím neobvyklým. Zahrnuje zásadní informace o zdravotním stavu jednotlivých dětí, které se nachází ve školce, nebo v ní v nejbližší době budou. Jedním kliknutím na tabletu nebo chytrém telefonu hospodářka školní jídelny zjistí, kolik dětí je přítomno ve školce či v jeslích a kolik obědů je na tento a další dny zapotřebí. 

To je jen jedna z mnoha funkcí systému Dignus. Náš systém je, co se týká ovládání naprosto lehce zvládnutelný a přizpůsobivý.

Proč docházkový systém využívat?

Docházkový systém nabízí velmi rychlý přehled o všem, co se v dané dětské skupině, škole, školce či jeslích odehrává. K citlivým informacím se však nikdo nepovolaný nemá v žádném případě šanci dostat. Další výhodou, kterou náš docházkový a informační systém disponuje, je výpočet školného na základě stanovené docházky. Umožňuje tisk faktur a nemůžeme opomenout ani to, že je naprosto připraven na elektronickou evidenci tržeb. S Dignusem již nebudete nuceni kupovat do vašeho zařízení žádné další "krabičky a softwéry", ani se s nimi učit zacházet. Elektronický docházkový systém Dignus pro evidenci docházky ve školách, školkách a jeslích eviduje docházku pomocí čipových karet RFID. Nemusíte využívat jen čipové karty, ale i různé docházkové přívěsky, nebo čipové samolepky, které příchod a odchod ze zařízení zapíší do docházky. 

Příchod a odchod dítěte lze poté exportovat do excelovské tabulky přesně podle požadavků  Výzvy pro příjemce dotace „Podpora vybudování a provozu zařízení péče o děti předškolního věku ESF 035 a 036“ a tím splnit povinnost elektronické evidence pomocí čipových karet levně a hlavně v jednom systém. 

Systém pro vás připraví exporty přesně tak, jak je požadováno v podmínkách dotace.

Pokud využíváte Dignus a jeho elektronickou evidenci docházky, již nebudete muset řešit nákup Pokladny nebo systému, se kterým administrujete EET. Dignus vše udělá za Vás a hlášení o elektronické evidenci tržeb posílá za Vás.

1 | 2 | 3 >>

Novinky z našeho elektronického informačního systému a evidence docházky pro školky, jesle a dětské skupiny